Kwiatowa Akademia firmy Victus - Emak

2010-05-31

Feria kolorów i zapachów – tak 19 maja prezentował się ogród letni restauracji Jazz Bistro Zen w Warszawie. Wszystko z okazji warsztatów florystycznych, które zorganizowała firma Victus- Emak. Podczas spotkania dziennikarki uczyły się zasad pielęgnacji kwiatów i komponowały roślinne kompozycje.

Narcyzy, irysy, jaskry azjatyckie oraz inne pełne barw rośliny czekały na zaproszonych na warsztaty florystyczne gości. Rozłożone na stołach kwiaty były zapowiedzią świetnej zabawy połączonej z nauką. Spotkanie zorganizowane przez firmę Victus – Emak, eksperta w dziedzinie pielęgnacji roślin, było okazją do odkrycia szerokiego spectrum możliwości jakie daje nam sztuka układania kwiatów.

Kwiaty przyjacielem domu
Warsztaty składały się z dwóch części – wykładu teoretycznego oraz części praktycznej. Całość poprowadziła dr Monika Latkowska, wykładowca Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, specjalista w dziedzinie aranżacji wnętrz z wykorzystaniem roślin. Opowiedziała ona o podstawowych zasadach pielęgnacji roślin domowych oraz o wpływie zieleni na nasze zdrowie i samopoczucie. Ponadto dziennikarki uczestniczące w warsztatach mogły poznać najnowsze trendy, które są najczęściej wykorzystywane podczas aranżacji wnętrz za pomocą roślin i kwiatów. Wśród nich wyróżnione zostały szczególnie popularne tendencje modernistyczne i futurystyczne, które dominują w budynkach użytkowych i biurach oraz przeciwne im tendencje ekologiczne i naturalistyczne, najczęściej wykorzystywane w aranżacjach domów i mieszkań.

Praktyka czyni mistrza

Po wykładzie teoretycznym goście mogli samodzielnie stworzyć własną kompozycję z żywych kwiatów. Mając od dyspozycji ozdobne naczynia, szeroki wybór roślin i elementów dekoracyjnych oraz akcesoria marki Chrysal, dziennikarki pracowały pod czujnym okiem dr Moniki Latkowskiej. Jak podkreślały uczestniczki warsztatów, kontakt z żywymi roślinami okazał się niezwykle relaksujący i inspirujący.
Dodatkowe informacje dotyczące akcesoriów i środków do pielęgnacji ogrodów marki Hozelock, Oleo-Mac, Pokon i Chrysal, znajdą Państwo pod adresem www.victus.pl oraz www.oleomac.pl.

Informacje o firmie
Firma Victus–Emak Sp. z o. o. została wyodrębniona ze struktury firmy Victus International Trading S.A. i od 2005 roku jest członkiem grupy EMAK, jednego z najbardziej liczących się na rynku europejskim producentów sprzętu ogrodniczego i leśnego. Firma funkcjonuje na rynku polskim od 1989 roku, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doskonałym rozwiązaniom organizacyjnym i wysokiemu poziomowi profesjonalnej wiedzy, zdobyła silną pozycję w branży. Victus-Emak dysponuje zapleczem technicznym pozwalającym oferować produkty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Obecnie asortyment firmy obejmuje ponad 1000 produktów w ramach czterech marek, liderów rynku w swoich branżach: Hozelock – akcesoria do nawadniania, Oleo-Mac – wysokiej jakości urządzenia do pracy w gospodarstwach i ogrodach, Pokon – środki do pielęgnacji roślin ogrodowych i balkonowych oraz Chrysal – środki do pielęgnacji kwiatów ciętych. Razem tworzą kompleksową ofertę produktów i usług, które czynią pracę w ogrodzie bardziej wydajną i komfortową. Victus–Emak posiada również dobrze rozwiniętą sieć punktów serwisowych dokonujących napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzedawanych urządzeń, zaś wykwalifikowana kadra pracowników wspiera klienta fachową wiedzą, zarówno na etapie zakupu produktów, jak i w momencie, kiedy pojawią się problemy w trakcie ich użytkowania.

Aktualności

2013-06-27 08:33:32 | Komentarze: 0

Sztuka podlewania latem

Latem, gdy dni są gorące i słoneczne, jedną z najważniejszych czynności w ogrodzie jest oczywiście podlewanie. Nie jest to jednak tak łatwe zadanie jak by się mogło wydawać. W zależności od rodzaju ogrodu, a co za tym idzie posiadanych roślin, należy dobrać nie tylko odpowiedni sposób nawadniania, ale również zakupić właściwy sprzęt. Co w takim razie warto wiedzieć?

Piękny trawnik – najczęstsze problemy, sprawdzone sposoby

Wiosenne porządki w ogrodzie

Polwax na rynku nawozów

"PODARUNEK PIĘKNA" - prezent biznesowy?

Żywiec Zdrój fundatorem nowego systemu nawadniającego ogród BUW

KULTURA ORGANIZACJI – INNOWACYJNOSĆ I TRADYCJA

CONTRAST, aby spełniać Twoje marzenia

Najbliższe dni w przydomowym sadzie

Wpuść wiosnę do domu