Wiosna we florystyce

2011-02-11

Niecodzienne pokazy aranżacji kwiatowych oraz piękne kompozycje o tematyce wiosennej zaprezentują w ostatni weekend lutego Mistrzowie Polskiej Florystyki. Pokazy Florystyczne odbędą się podczas targów Gardenia w pasażu Pawilonów 7/8 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Pokazy adresowane są do osób zajmujących się zawodowo florystyką oraz do wszystkich miłośników aranżacji kwiatowych. Stanowią niecodzienną okazję do zapoznania się z najnowszymi tendencjami obowiązującymi w świecie. Organizatorem tego wydarzenia są Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddziału Poznańskiego (SITO) oraz Targi Poznańskie.

Podczas dwóch dni, od 26-27 lutego, swoje umiejętności zaprezentuję najlepsi polscy floryści m.in.: Zygmunt Sieradzan (Warszawa) – Mistrz Polski w Kategorii Seniorów 2010, Tomasz Max Kuczyński (Raków) – Międzynarodowy Mistrz Polski w Kategorii Juniorów 2010, Piotr Salachna (Szczecin) oraz Anna Kłobus (Poznań). W czasie powstawania ciekawych kompozycji będzie można zapoznać się z żywym i bogatym materiałem roślinnym, dużymi umiejętnościami, a przede wszystkim doświadczeniem i profesjonalizmem specjalistów. Różnorodność kompozycji, nowoczesne i tradycyjne aranżacje, odpowiednio dobrane kwiaty i kolory z pewnością zaciekawią oraz zainspirują nie jednego widza.

Pokazom towarzyszyć będzie konkurs dla kwiaciarń o tematyce: bukiet ślubny i biżuteria ślubna oraz wiosenne metamorfozy.

Więcej na: www.gardenia.mtp.pl
Aktualności

2013-06-27 08:33:32 | Komentarze: 0

Sztuka podlewania latem

Latem, gdy dni są gorące i słoneczne, jedną z najważniejszych czynności w ogrodzie jest oczywiście podlewanie. Nie jest to jednak tak łatwe zadanie jak by się mogło wydawać. W zależności od rodzaju ogrodu, a co za tym idzie posiadanych roślin, należy dobrać nie tylko odpowiedni sposób nawadniania, ale również zakupić właściwy sprzęt. Co w takim razie warto wiedzieć?

Piękny trawnik – najczęstsze problemy, sprawdzone sposoby

Wiosenne porządki w ogrodzie

Polwax na rynku nawozów

"PODARUNEK PIĘKNA" - prezent biznesowy?

Żywiec Zdrój fundatorem nowego systemu nawadniającego ogród BUW

KULTURA ORGANIZACJI – INNOWACYJNOSĆ I TRADYCJA

CONTRAST, aby spełniać Twoje marzenia

Najbliższe dni w przydomowym sadzie

Wpuść wiosnę do domu